Ο πελάτης μας φαρμακευτική εταιρία επιθυμεί να προσλάβει έναν ή μία Business Development Manager φαρμακευτικής στην Αθήνα.

Αναφέρεται

Ο Υπεύθυνος του Business Development αναφέρεται στον  Commercial Director

Υπευθυνότητες

Οι κυριότητες υπευθυνότητες είναι οι εξής:

Εύρεση & Διερεύνηση νέων προϊόντων

Αρμοδιότητες

Οι κυριότερες αρμοδιότητες είναι οι εξής:

Εύρεση νέων προϊόντων που μπορεί να ενδιαφέρουν την εταιρεία

Συμμετοχή σε εκθέσεις φαρμακευτικών σκευασμάτων

Αξιολόγηση νέων προϊόντων (εμπορική και τεχνική αξιολόγηση)

Παρουσίαση νέων προϊόντων στη Διοίκηση

Ελάχιστα επιθυμητά προσόντα

Απόφοιτος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (Χημικός Μηχανικός, Βιοχημικός, Βιολόγος, κτλ)

Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 3 - 5 ετών σε αντίστοιχη θέση

Άριστη γνώση αγγλικών

Άριστη γνώση συστημάτων πληροφορικής (Λογισμικό Ms Windows, Ms Office)

Ευελιξία για ταξίδια εξωτερικού

Γνώστης των αναγκών και των θεραπευτικών κενών της αγοράς

Γνώσεις των KOLs

Γνώση Regulatory

Βιογραφικά σημειώματα παρακαλείστε να υποβάλετε αναφέροντας τον τίτλο της θέσης για την οποία ενδιαφέρεστε, στο email cv@hrstrategy.gr

Hrstrategy Human Resources: εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής. (www.hrstrategy.gr)

Γραφτείτε στις ενημερώσεις μας για νέες θέσεις εργασίας κάθε μέρα:
Facebook (https://www.facebook.com/GreekHRS/
Twitter (https://twitter.com/HRStrategyGR
Linkedin (https://www.linkedin.com/company/hrstrategy/)