Πελάτης μας, κορυφαίος πολυεθνικός όμιλος τεχνολογίας λογισμικού, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό του, E-Commerce Administrator.

Ως Ε-Commerce Administrator, θα πρέπει να έχετε εμπειρία και δεξιότητες στο περιβάλλον web, να σας αρέσει η διαχείριση και η ανάπτυξη ψηφιακών προϊόντων/υπηρεσιών.

Αρμοδιότητες

  • Δημιουργία και επεξεργασία παρουσιάσεων προϊόντων της εταιρίας
  • Παρακολούθηση και ανάλυση προϊόντων ανταγωνισμού
  • Συνεργασία με τμήματα της εταιρίας για ενημέρωση περιεχομένου ψηφιακής πλατφόρμας
  • Παρακολούθηση ποιοτικών στοιχείων και ικανοποίηση των πελατών
  • Παρακολούθηση προτύπων, συστημάτων και βέλτιστων πρακτικών για νέα προϊόντα
  • SEO, Keyword Research, Google Analytics
  • Παρακολούθηση των product sales και reporting
  • Τήρηση προθεσμιών

Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση του e-commerce
  • Γνώσεις SEO
  • Εμπειρία στο Google Analytics
  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης σε κατεύθυνση Marketing, Οικονομικές Σχολές
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής, επιπλέον ξένη γλώσσα θα θεωρηθεί προσόν
  • Άνεση στην επικοινωνία και στη στενή συνεργασία

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές ανάλογες προσόντων και εμπειρίας
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Συνεχόμενη εκπαίδευση
  • Δυνατότητα Remote Working

Βιογραφικά σημειώματα στα οποία παρακαλείστε να αναφέρετε τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε μπορείτε να στέλνετε στο cv@hrstrategy.gr

Hrstrategy Human Resources : εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής. (www.hrstrategy.gr)

Ενδιαφέρεστε για αυτή τη θέση; Κάντε κλικ εδώ και στείλτε μας το βιογραφικό σας σημείωμα.

Γραφτείτε στις ενημερώσεις μας για νέες θέσεις εργασίας κάθε μέρα:
Facebook (https://www.facebook.com/GreekHRS/
Twitter (https://twitter.com/HRStrategyGR
Linkedin (https://www.linkedin.com/company/hrstrategy/)