Ελληνικός βιομηχανικός όμιλος επιθυμεί να προσλάβει έναν ή μία Διευθυντή Λογιστηρίου στην Ανατολική Αττική.

Τα καθήκοντα της θέσης

Η διοίκηση της οικονομικής λειτουργίας της εταιρίας στην Ελλάδα όσο και θυγατρικές του εξωτερικού.

Η εποπτεία του λογιστηρίου.

Η διεξαγωγή οικονομικών αναλύσεων με στόχο την βελτίωση της εταιρικής αποτελεσματικότητας.

Η δημιουργία παρουσιάσεων αποτελεσμάτων και προβλέψεων.

Η εκπροσώπηση της εταιρίας έναντι φορέων.

Η συνεργασία με τα στελέχη των τραπεζών.

Η συνεργασία με τα στελέχη επικεφαλής της παραγωγικής και εμπορικής διοίκησης της εταιρίας για την βελτίωση της κερδοφορίας.

Ο έλεγχος και η υπογραφή των ετήσιων οικονομικών καταστάσεων της εταιρίας.

Η εποπτεία του ελέγχου των αποθεμάτων της εταιρίας και η οικονομική τους αποτίμηση.

Η εποπτεία της λειτουργίας της βιομηχανικής κοστολόγησης και γενικά του κόστους παραγωγής.

Η ανάθεση εργασιών στους λογιστές και βοηθούς του τμήματος και η διοίκηση του έργου τους.

Τα προσόντα τον υποψηφίων

Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 8 ετών σε μεγάλη και οργανωμένη βιομηχανική επιχείρηση.

Πτυχίο ΑΕΙ ή Α-ΤΕΙ.

Άδεια Ασκήσεως Επαγγέλματος και Άδεια Λογιστή-Φοροτεχνικού Α’ τάξεως.

Άριστη γνώση της Αγγλικής.

Γνώσεις Διοίκησης προσωπικού.

Εξαιρετικές γνώσεις Οικονομικής ανάλυσης με τη χρήση σύγχρονων τεχνολογιών.

Βιογραφικά σημειώματα στα οποία παρακαλείστε να αναφέρετε τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε μπορείτε να στέλνετε στο cv@hrstrategy.gr

Hrstrategy Human Resources: εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής. (www.hrstrategy.gr)

Ενδιαφέρεστε για αυτή τη θέση; Κάντε κλικ εδώ και στείλτε μας το βιογραφικό σας σημείωμα.

Γραφτείτε στις ενημερώσεις μας για νέες θέσεις εργασίας κάθε μέρα:
Facebook (https://www.facebook.com/GreekHRS/
Twitter (https://twitter.com/HRStrategyGR
Linkedin (https://www.linkedin.com/company/hrstrategy/)