Ο πελάτης μας, φαρμακευτική εταιρία των βορείων προαστίων της Αθήνας επιθυμεί να προσλάβει μία Marketing and Sales Assistant.

Καθήκοντα

Υποστήριξη του τμήματος Marketing με την προετοιμασία των μηνιαίων αναφορών των δεικτών απόδοσης (Key Performance Indicators) πωλήσεων και ενεργειών προς την Διοίκηση της εταιρείας.

Συλλογή, διαχείριση και ανάλυση δεδομένων από τα διαθέσιμα συστήματα της εταιρείας (SoftOne, CRM, IMS).

Πραγματοποίηση αναλύσεων και παροχή αναφορών για την παρακολούθηση της επίτευξης των στόχων πωλήσεων (εταιρικές πωλήσεις & IMS).

Ανάπτυξη αναφορών για την παρακολούθηση των πωλήσεων της εταιρίας έναντι του ανταγωνισμού.

Διαχείριση της εταιρικής ιστοσελίδας σε συνεργασία με τα αρμόδια τμήματα.

Προετοιμασία εσωτερικών διαδικασιών ISO σε συνεργασία με την Υπεύθυνη Ποιότητας της εταιρείας.

Υλοποίηση της συμμετοχής των ΕΥ σε επιστημονικές εκδηλώσεις εξωτερικού και εσωτερικού σύμφωνα με όλους τους Κανονισμούς(ΕΟΦ, ΣΦΕΕ) την πολιτική και τις διαδικασίες τις εταιρείας.

Υλοποίηση των χορηγιών της εταιρείας στα συνέδρια εσωτερικού σύμφωνα με όλους τους Κανονισμούς(ΕΟΦ, ΣΦΕΕ) την πολιτική και τις διαδικασίες τις εταιρείας.

Επικοινωνία με τα ιατρικά περιοδικά και παρακολούθηση των εταιρικών διαφημιστικών καταχωρήσεων στους συμφωνημένους χρόνους.

Προετοιμασία φακέλων των προωθητικών υλικών (μονογραφία, έντυπα, καρτολίνες, διαφημιστικές καταχωρήσεις, banner, αφίσες για stand) για κατάθεση στον ΕΟΦ.

Παροχή γραμματειακής υποστήριξης στην διοίκηση της εταιρείας.

Επιθυμητά προσόντα

Απόφοιτος ανώτερης σχολής

Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση

Άριστη γνώση συστημάτων πληροφορικής (Λογισμικό Ms Windows, Ms Office) με υψηλό επίπεδο ψηφιακών δεξιοτήτων στην διαχείριση και ανάλυση δεδομένων.

Καλή γνώση και κατανόηση του ελληνικού φαρμακευτικού περιβάλλοντος.

Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

Βιογραφικά σημειώματα παρακαλείστε να υποβάλετε αναφέροντας τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε