Πελάτης μας βιομηχανική εταιρία της βόρειας Αττικής, επιθυμεί να προσλάβει Προϊστάμενο Λογιστηρίου

Κύρια καθήκοντα της θέσης

Ο/Η κάτοχος της θέσης, αναφερόμενος/η στον Οικονομικό Διευθυντή της εταιρίας θα αναλάβει τη διοίκηση του Λογιστηρίου αποτελούμενη από 3 λογιστές και βοηθούς, καθώς και του τμήματος οικονομικής ανάλυσης, με σκοπό την διεξαγωγή του προβλεπόμενου από τη νομοθεσία έργου και την άριστη πληροφόρηση της διοίκησης μέσω τακτικών οικονομικών αναφορών.

Θα συμβάλλει επίσης ενεργά στον οικονομικό προγραμματισμό, την κατάρτιση του προϋπολογισμού, τη διενέργεια οικονομικών προβλέψεων, την αξιολόγηση επενδύσεων, ενώ θα διατηρεί σχέσεις συνεργασίας με τις οικονομικές αρχές, τις τράπεζες και λοιπούς φορείς.

Οι κατάλληλοι υποψήφιοι και υποψήφιες θα πρέπει να συγκεντρώνουν τα πιο κάτω προσόντα:

Απόφοιτοι ΑΕΙ/ΤΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης

Αδειούχοι Α' Τάξεως από το Οικονομικό Επιμελητήριο Ελλάδος

Να έχουν καλή γνώση της Αγγλικής

Να γνωρίζουν τη χρήση υπολογιστικών φύλλων

Να έχουν προϋπηρεσία σε χρήση ERP

Προκειμένου περί ανδρών, να έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις

Να διαθέτουν προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση βιομηχανικής εταιρίας τουλάχιστον 3 ετών

Να γνωρίζουν γενική και αναλυτική λογιστική, εργατικά, φορολογικά, θέματα ΓΕΜΗ, αγορές εμπορευμάτων, ενδοκοινοτικές αποκτήσεις κλπ.

Hrstrategy Human Resources : εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής. (www.hrstrategy.gr)