O πελάτης μας, όμιλος βιομηχανικών επιχειρήσεων της Αθήνας επιθυμεί να προσλάβει έναν / μία Financial Controller

Ο ρόλος:

Ο/η νέος/α συνεργάτης θα αναλάβει τις αρμοδιότητες:

Προετοιμασία μηνιαίων reports

Προετοιμασία ετήσιων budgets

Επίβλεψη της κοστολόγησης παραγωγής

Συμμετοχή στις διαδικασίες κλεισίματος ετήσιων οικονομικών καταστάσεων και οικονομικών ελέγχων

Διοίκηση του Λογιστηρίου και των υπολοίπων τμημάτων της Οικονομικής Διεύθυνσης.

Ο/Η νέος/α συνεργάτης θα αναφέρεται απευθείας στον εντεταλμένο οικονομικό διευθυντή του ομίλου.

Προσόντα:

Τίτλος σπουδών οικονομικής ή λογιστικής / χρηματοοικονομικής κατεύθυνσης

MBA ή μεταπτυχιακός τίτλος σε finance (θα θεωρηθεί προσόν)

Κάτοχος ACCA / CPA (θα θεωρηθεί προσόν)

Προϋπηρεσία τουλάχιστον 4-5 ετών σε ελεγκτική εταιρία ή σε αντίστοιχη θέση

Άριστη γνώση Excel και λοιπών εφαρμογών MS Office

Άριστη γνώση αγγλικών

Ευχέρεια στην επικοινωνία, ομαδικότητα και ικανότητα διαχείρισης χρόνου

Βιογραφικά σημειώματα μπορείτε να στέλνετε αναφέροντας τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε