Ο πελάτης μας, βιομηχανία με έδρα το Κορωπί Αττικής επιθυμεί να προσλάβει μόνιμα Βοηθό Χημείου.

Περιγραφή θέσης

  • Χειρισμός – καθαρισμός συσκευών ορόφου (Xenon, QUV, DSC, Martindalle, NIR, viscometer etc)
  • Αναλύσεις - πειράματα εργαστηρίου
  • Διαχείριση Project, αλληλογραφία, αποστολή δειγμάτων, τήρηση αρχείων, επεξεργασία δεδομένων κλπ
  • Ποιοτικός έλεγχος A υλών (NIR, DSC, Viscometer)
  • Δυνατότητα υποστήριξης ποιοτικού ελέγχου προϊόντων (περιστασιακά)
  • Διαχείριση kortestFlorida  και ίσως αργότερα Qualicoat, GSB, QSC και άλλα πιστοποιητικά
  • Έρευνα διαδίκτυο: άρθρα, ανταγωνισμός, προμηθευτές
  • Συνδετικός κρίκος με πωλητές, πελάτες και marketing (δείγματα κλπ)

Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Αναφέρεται στον R&D Manager
  • Ιδανικά Χημικός ΑΕΙ ή Χημικός Μηχανικός

Βιογραφικά σημειώματα παρακαλείστε να υποβάλετε αναφέροντας τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε στο cv@hrstrategy.gr

Hrstrategy Human Resources : εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής. (www.hrstrategy.gr)