Ο πελάτης μας, εμπορική εταιρία με έδρα στην  Δυτική Αθήνα ζητά να προσλάβει μόνιμα έναν/μία Sales Analyst με ειδίκευση στον τομέα των παροχών προς Super Market.

Ο/Η κάτοχος της θέσης θα αναλάβει τα πιο κάτω καθήκοντα:

Σχεδιασμός των οικονομικών παροχών προς τους πελάτες λιανικής της εταιρίας.

Παρακολούθηση των συμβάσεων με τους πελάτες προκειμένου να υλοποιούνται οι συμφωνηθείσες παροχές.

Εκτίμηση των αναγκών για νέες παροχές με βάση το σχεδιασμό της Εμπορικής Διεύθυνσης της εταιρίας.

Συνεργασία με τους Account Managers προκειμένου να εξυπηρετείται το έργο της υλοποίησης των εμπορικών παροχών.

Μελέτη οικονομικών μεγεθών πωλήσεων της εταιρίας.

Συνεργασία με το λογιστήριο της εταιρίας προκειμένου να τιμολογούνται κατάλληλα οι προσφερθείσες παροχές και εκπτώσεις προς τους πελάτες.

Παρακολούθηση των προϋπολογισμών πωλήσεων της εταιρίας σε συνάρτηση με τις παροχές προς τους πελάτες.

Προσόντα των υποψηφίων

Πτυχίο Οικονομικής Σχολής ή Πληροφορικής.

Άριστη γνώση Αγγλικών.

Εμπειρία σε χρήση SAP.

Εμπειρία στην οικονομική ανάλυση πωλήσεων.

Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση οργανωμένης και μεγάλου μεγέθους εταιρίας τουλάχιστον 5 ετών.

Η εταιρία προσφέρει

Ανταγωνιστικό μισθό.

Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική περίθαλψη.

Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης σε έναν δυναμικό όμιλο.

Hrstrategy Human Resources : εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής. (www.hrstrategy.gr)